Casa de marcat farex kf 02 perla

Este posibilă vânzarea unei case de marcat? Este posibil și numai dacă este neînregistrat și, de regulă, prin intermediul companiei de servicii a producătorului dat, deoarece sunt interesați să cumpere case de marcat folosite. De asemenea, putem folosi casa de marcat pentru casare. Și dacă mecanismele de la casa de marcat au foarte mult umor valoros, atunci vinde-l puternic unei alte companii.

În reglementările privind înregistrarea caselor de marcat, nu există reglementări explicite specifice pe care contribuabilul a procedat cu casele de marcat financiare în cazul încetării implementării sale economice. Niciuna dintre prevederile importante nu interzice contribuabilului să vândă o casă de marcat folosită, care este proprietatea sa. Aceasta este și poziția cunoscută în jocurile individuale, care a fost înregistrată pe 23 august 2012 cu dimensiunea ITPP1 / 443-662 / 12 / KM, în care directorul Camerei de Finanțe din Bydgoszcz a declarat că după retragerea caselor de marcat din obiectiv și completarea tuturor formalităților Prin lege, reglementarea caselor de marcat se află pe problema contribuabilului. Aceasta nu amintește niciun obstacol că, în această situație, casa de marcat ar putea fi cu adevărat deteriorată sau vândută unei alte persoane. Dar, la locul de muncă, se pare că nimeni, în afară de producător, nu este interesat să cumpere un registru de marcat folosit. Prin urmare, aceasta este cauzată de faptul că casa de bilete de vizitare este echipament pentru un scop specific, precum și forma, funcționarea și modul de utilizare de către contribuabil sunt scrise în mare detaliu în reglementările care se aplică caselor de marcat. Doar producătorii și entitățile interne autorizate care operează în achiziția sau importul intracomunitar de case de marcat, care au confirmarea președintelui Oficiului Central de Măsuri, că ghișeele oferite de aceștia îndeplinesc funcțiile specificate la art. 111 secțiune 6a și criteriile, precum și condițiile pe care trebuie să le plătească. Prin urmare, dacă un contribuabil dorește să vândă casa de marcat unei alte persoane, ar fi pozitiv să evalueze această decizie cu un serviciu de registru de casă autorizat, care va evalua dacă această sumă îndeplinește cerințele Legii TVA și poate instala un nou modul fiscal.