Case de marcat 2015 gofin

TestolanTestolan Testolan Suport natural pentru condițiile sexuale și fizice ale bărbaților!

Fiecare dintre contribuabilii obligați să înregistreze vânzările de articole și asistență printr-o casa de marcat este bine cunoscut de actualitatea, cât de multe condiții detaliate în domeniul de a fi operatorul echipamentului în cauză trebuie să îndeplinească. O băutură din astfel de condiții este responsabilă de efectuarea unei revizii tehnice periodice a casei de marcat. Despre ce este vorba și când ar trebui să fie executat? Care este relația dintre casa de marcat fiscală și revizuirea tehnică? Despre aceasta

În temeiul Legii privind TVA, casele de marcat trebuie să fie supuse inspecțiilor tehnice periodice. După această dată, acest moment a fost extins. Această revizuire este efectuată printr-un serviciu bun. Înainte de 1 decembrie 2008, inspecțiile tehnice ale caselor de marcat s-au referit la termenul anual. În sensul reglementărilor legale aplicabile în prezent, casele de marcat ar trebui să fie supuse inspecției tehnice la fiecare doi ani de la fiscalizare sau de la o nouă revizuire. În cazul în care contribuabilul nu furnizează o astfel de garanție încât va fi supus sancțiunilor. Aceasta include, printre altele, date privind aplicarea unei amenzi unui contribuabil pentru o infracțiune fiscală, deoarece calitatea de a nu depune registrul de marcat la o revizuire periodică este considerată ca fiind păstrarea incorectă a cărții. O astfel de justificare rezultă din punctul 61 § 3 din Codul Penal.Se pune întrebarea în mâinile cui se gândește să efectueze o astfel de recenzie? Desigur, urmărirea momentului în acest caz aparține contribuabilului și nu serviciului. Proprietarul casei de marcat novitus delio ar trebui să informeze serviciul despre această necesitate la data inspecției viitoare. Pe de altă parte, un tehnician de la casierie, împreună cu § 31 alin. 4 din Regulament în cazul caselor de marcat ar trebui să facă o revizuire tehnică obligatorie a registrului de numerar în termen de 5 zile de la notificare.Contribuabilul ar trebui să menționeze, de asemenea, că neîndeplinirea termenului pentru revizuirea obligatorie a registrelor de casă are ca efect returnarea reducerii de la biroul de cumpărare. Contribuabilii sunt supuși unor astfel de penalități, care în termen de trei ani de la începerea înregistrării vânzării de bunuri / servicii nu am finalizat în termenul de lucru pentru a înregistra casa de marcat pentru un bun serviciu tehnic.Pe scurt, merită reamintit că utilizatorul este responsabil pentru respectarea termenului.